10 Tipů jak zůstat v dietě namotivovaný

10tipu jak zustat v diete namotivovany

Víte, že chcete zhubnout, ale ne a ne se rozhoupat? Už týdny začínáte až od zítřka? Zde vám přinášíme pár tipu jak se namotivovat a hlavně zůstat namotivovaný dokud nedosáhnete svých cílů. A věřte nám, vy to dokážete jen musíte vydržet.

 

1. Proč chcete zhubnout? 

Jasně si definujte proč chcete zhubnout a zapište si to na 2 papíry. Jeden papír, ten větší, si necháte doma na viditelném místě, ať ho máte stále na očích. Ten druhý, menší papírek, mějte u sebe když budete mimo domov. To pro jistotu že byste cestou na to zapomněli proč to děláte a chtěli si dát Big maca. :-)

 

realna-ocekavani

 

2. Mějte reálná očekávání 

Budu k vám upřímný, těch 10 kilo za měsíc nezhubnete. Většina odborníků doporučuje hubnout 0,5 – 1 kg týdně. Samozřejmě, když celý týden nebudete jíst, tak zhubnete více než kilo, ale není to zdravé a dostaví se jo-jo efekt, než se nadějete, budete to mít zpět a i něco navíc. Stanovení nereálných cílů vede k frustraci a může způsobit, že se vzdáte. Naopak stanovení reálných cílů a jejich plnění motivuje.

3. Cesta k cíli

Už víme proč chceme zhubnout, dokonce i kolik kilo, ale jak toho docílíme? Opět si vezmeme tužku a papír, protože co je psáno to je dáno. A napíšeme si co pro to uděláme. Například: Nebudu používat výtah a budu chodit po schodech nebo po dobu diety nebudu pít alkohol, atd....Když vidíme že dané činnosti dodržujeme, víme že jsme na správné cestě.

4. Musí vám to chutnat

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv dietu, důležité je aby vám to vyhovovalo. Nesmíte si znechutit jídla, která jíte, ba naopak vám musejí chutnat.

5. Ve dvou se to lépe táhnete

Najděte si parťáka, který do toho půjde s vámi. Ať už je to kamarád, kamarádka a nebo partner. Nebudete na to sami, můžete se navzájem podporovat a motivovat.

 

najdete-si-partaka

 

6. Zavažte se

Řekněte svým přátelům, rodině, kolegům jaký jste si stanovili cíl. Výzkumy ukazují, že ti kteří učiní veřejný závazek, s větší pravděpodobností splní své cíle.

7. Nesnažte se o dokonalost 

Nemusíte být perfektní, abyte zhubli. Pokud máte přístup všechno nebo nic, je méně pravděpodobné, že dosáhnete svých cílů. Nebuďte na sebe zas tak tvrdí když uděláte chybu. Pokud si dáte k obědu hamburger s hranolkama neříkejte si, že si můžete k večeři dát pizzu, že dnes už to nemá cenu. Spíše si řekněte : měl jsem k obědu nezdravé jídlo, proto bych se měl zaměřit na zdravější večeři. Odpusťte si. Pamatujte, že jedná chyba nezničí váš pokrok.

8. Oslavte úspěch

Zhubnout není jednoduché, ale vy jste to dokázali! Nejste sice úplně u konce, ale už vidíte výsledky. Je čas se odměnit tím co máte rádi. Ať už je to masáž, návštěva kina, koupě nového trička na běhání a nebo flašky na pití. Snažte se vyvarovat odměňováním jídlem. Takový kyblík od KFC není ideální odměna :-)

oslavte-uspech

9. Najděte si cvičení, které vás baví 

Fyzická aktivita je důležitou součástí ztráty hmotnosti. Pomáhá nejen spálit kalorie, ale také zlepšuje vaší pohodu. Nejlepší druh cvičení je takové které vás baví. Existuje mnoho různých způsobu, jak cvičit. Mezi nimi bude i to, které vás bude bavit.

10. Úsměv prosím

Na začátku vaší cesty se vyfoťte ve spodním prádle před zrcadlem. To je váš start, za 14 dní udělejte tu samou fotku a za dalších 14 dní další a víte co uděláte za dalších 14 dní? Ano, další fotku. Poté fotky dejte vedle sebe a na vlastní oči uvidíte jak se vaše tělo mění. Jakmile uvidíte výsledky, budete vědět, že to vše má smysl. A vy si jdete za svým snem. :-)

 

Nedaří se? - Děláte všechno možné i nemožné a váha se ne a ne pohnout? Nevzdávejte se...Poraďte se s odborníkem ať už je to výživový poradce nebo osobní trenér. Ti vám poradí a nebo ještě lépe :-) napište nám na mail podpora@sypacka.cz a my vám také rádi poradíme :-)

Teď je již jasné, že pokud si osvojíte těchto pár tipů, tak úspěch vás jisto jistě nemine. :-) Jelikož se nám bohužel dny už viditelně zkracují. Povíme si příště pár tipů pro lepší spánek. Aby jste o to nedejbože nepřišli tak nás radši sledujte na naší facebookové stránce, tam to žije. 

 

Facebook ikona

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení